Technologie řízeného tuhnutí hliníkových odlitků zvyšuje kvalitu výrobků

24. 6. 2024

Již téměř dva roky testuje MESIT na svém robotickém pracovišti technologii řízeného tuhnutí hliníkových odlitků. Výsledky shrnul generální ředitel MESIT machinery Jaroslav Fojtík pro týdeník Dobrý den s kurýrem.

více…

Technologie řízeného tuhnutí zlepšuje kvalitu odlitků

5. 6. 2024

V rozhovoru s Jaroslavem Fojtíkem, generálním ředitelem společnosti MESIT machinery, se časopis Svět průmyslu zaměřil na technologii řízeného tuhnutí, která je zde testována.

více…

MESIT foundry přivítala studenty SPŠ OA Uherský Brod

17. 5. 2024

Jaro je klasicky časem exkurzí a nejinak je tomu v MESITu. Tentokrát jsme přivítali studenty 3. ročníku Střední průmyslové školy a Obchodní akademie Uherský Brod, kteří navštívili naši slévárnu.

více…

Inovativní technologie pro perfektní odlitky

9. 8. 2023

Článek o inovativní technologii společnosti MESIT machinery v odborné příloze Speciál MF Dnes zaměřené na průmysl a inovace je i na webu!

více…

Nová technologie roboticky řízeného tuhnutí zvyšuje kvalitu odlitků

19. 7. 2023

Strojírenská výroba mechanických dílů, zejména v leteckém a vojenském odvětví, klade vysoké nároky na kvalitu dodávaných výrobků. Společnost MESIT machinery (člen skupiny OMNIPOL) se proto zaměřuje na výzkum a vývoj nových slévárenských technologií. V roce 2022 vyvinula unikátní robotické pracoviště pro tuhnutí hliníkových odlitků, které v letošním roce úspěšně testuje.

více…

Prezentace na veletrhu Aerosalon Paříž

8. 7. 2023

Prezentovali jsme naše strojírenské služby na významném leteckém veletrhu Paris Air Show.

více…

Prezentace strojírenských služeb pro letectví a obranu v Polsku

26. 5. 2023

Poprvé se na významné akci Aerospace & Defense Meetings Central Europe v Rzeszowě představila jako vystavovatel naše společnost MESIT machinery, a.s.

více…

Successfully passed recertification audit AS 9100

17. 3. 2021

We are pleased to inform all our customers that MESIT foundry, a.s. successfully passed recertification audit AS 9100 rev. D which had taken place in the company between 1st and 5th March 2021.

více…

MESIT foundry na veletrhu Hannover Messe 2018

3. 5. 2018

MESIT foundry, se již po několikáté zúčastnila největšího strojírenského veletrhu v Evropě, veletrhu Hannover Messe 2018. Tato akce se každoročně těší velkému zájmu laické i odborné veřejnosti a v minulém roce přilákala přes 220 tis. návštěvníků.

více…

MESIT foundry na veletrhu MIDEST 2018 v Paříži

9. 4. 2018

Úspěšná účast společnosti MESIT foundry na veletrhu MIDEST 2018 v Paříži, která se uskutečnila pod záštitou Czechtrade. Na stánku nás mimo obchodní partnery navštívil i velvyslanec České repubilky ve Francii pan Petr Drulák a obchodní rada pan Tibor Opela.

více…